Gülüş Tasarımı » Klinik Yazıcıoğlu

Gülüş Tasarımı

28 Aralık 2019 klinik0
Gulus-Tasarimi.jpg

Psikologların üniversitelerde yaptıkları araştırmalar sonrası gülümsemenin insanlar üzerinde daha mutlu olmalarını sağlayacak etkileri olduğunu farkettiler. 11.000 üzerinde katılımcı ve 138 çalışmadan oluşan verilerin toplanması sonrası, araştırmacılar yüz ifadelerinin düşündüğümüzden daha fazla etkisi olduğu sonucuna varmışlardır. Başkalarını etkilemek için yapılabilecek en güçlü iletişim şekillerinden birisi “Gülümsemektir”. Bir gülümsemenin değerini asla küçümsememek lazım.  Dünyada ki tek ortak dil gülümsemedir. Gülmek iyi bir izlenim bırakır. Gülen insanları severiz, sıcak ve nazik görünürler. Güven kurar gülümseme. Gülümsemek üretkenliği ve yaratıcılığı arttırır. İngiltere’deki Warwick Business School’da ekonomi profesörü Andrew Oswald tarafından yapılan 2010 tarihli bir çalışma, iş yerinde gülümseyen çalışanların daha verimli ve yaratıcı olduklarını belirtmiştir. Gülümsemenin iyileştirici etkisi bile vardır. Gülmek bağışıklık sistemini güçlendirir. 

Gülüş tasarımı Nedir, Nasıl uygulanır? 

Gülmeyi herkes sever ve rahat bir şekilde gülmek ister. Bazen bir diş eksikliği, bazen bir çapraşıklık, bazen bir çürük ya da kötü yapılmış protezler sebebi ile gülümsemekten çekinebilirsiniz. Yeni bir gülüş üretmek her zaman kolay değildir, bireyler bundan endişe duyar, hangi yolu tercih etme noktasında kafaları karışabilir. 

Diş hekimleri olarak yeni bir gülüş dizayn edeceğimiz zaman yeni nesil gülüş tasarım programları ile kişiye nasıl bir gülüş sahibi olabileceğini önceden gösterebiliyoruz.  Gülüş tasarım programları ve kullanılan yeni materyaller yardımı ile artık güzel kaliteli bir gülüş yaratmak çok kolaylaşıyor. Sadece bir fotoğraf ve kısa bir video yardımı ile kişi yeni dizayn edilecek gülüşü yüzünde dijital olarak görmüş ve önyargılarından kurtulmuş oluyor. Dijital gülüş tasarım programları sayesinde yeni bir gülüş yaratmak artık hem çok kolay oluyor hem de süprizlere yer kalmıyor. 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Logo

1978 senesinden beri diş hekimliği alanında sürekli ve güvenilir tedavi hizmeti veriyoruz. En başından beri hastalarımızla bir aile olduk, güler yüzlü, kaliteli tedavi hizmeti sunmayı biz kendimize ilke edindik.

Son Yazılan Yazılar

Copyright © 2019 - Tüm hakları saklıdır.

Call Now ButtonHemen Bilgi Al