20 Yaş Çekimleri » Klinik Yazıcıoğlu


Klinik Yazıcıoğlu

20 Yaş Çekimleri


“20’lik diş”, “yirmi yaş dişi”, “akıl dişi”, “gömük 3. azı” bir çok isim takılmış ve üstüne şehir efsaneleri yazılmış bir diş, tedavi ya da operasyon şeklidir. 20 yaş dişlerimiz büyümeye ve sürmeye başlar kendi yuvasından dışarı çıkar ve ağız içerisinde fonksiyona dahi gelebilir. Fakat çoğu durumda 20 yaş dişlerimiz ya süremez ya da sürse de fonksiyon görmez, pozisyonları çok kötü durumda olduğu için fırçalanamaz ve çürüklere bile sebebiyet verebilir. 20 yaş dişlerinin çoğunun çekim gerektirdiği bir gerçektir ve kısa dönemde ya da uzun dönemde dahi olsa çekimi gerekir.

Tam sürmüş, yarı sürmüş ya da gömük olmak üzere üç şekilde kategorize edebiliriz 20’lik diş çekimlerini. Aynı zamanda gömük 20 yaş dişleride kendi içerisinde ayrıca kategorize edilir. Lokal anestezi uygulanarak rahatlıkla çekimi gerçekleştirilebilir. Her 20 yaş diş çekimi aynı zorlukta değildir, ufak basit bir cerrahi ile alınabilecek 20’lik dişler ile ileri düzey bir cerrahi gerektirecek 20’lik dişler mevcuttur. Genellikle operasyon sonrası çekim bölgesine komşu bölgede şişlik gözelenebilir ve bu şişlik 3 ila 5 gün arasında kaybolmaktadır.


Sağlıklı Dişlere Kavuşmak İçin Hemen Bize Ulaşın!

RANDEVU ALIN!

Logo

1978 senesinden beri diş hekimliği alanında sürekli ve güvenilir tedavi hizmeti veriyoruz. En başından beri hastalarımızla bir aile olduk, güler yüzlü, kaliteli tedavi hizmeti sunmayı biz kendimize ilke edindik.

Son Yazılan Yazılar

Copyright © 2019 - Tüm hakları saklıdır.

Call Now ButtonHemen Bilgi Al