Diş Beyazlatma » Klinik Yazıcıoğlu


Klinik Yazıcıoğlu

Diş Beyazlatma


Diş Beyazlatma Nedir?

Diş yüzeyinde beyazlatma ajanları kullanılarak dişin renginin açılması ya da diş renginin ağartılması işlemidir. Dişlerimizde ki bu renk değişimleri yaşlanma, protezler, eski amalgam dolgular, antibiyotik kullanımı, travma, kanal tedavisi ilaçları, çay, kahve ve tütün kullanımı sonrası gözlemlenebilir.

Power-Bio Bleaching Nedir?

Power-bio beyazlatma ile efektif bir beyazlatma sağlanırken içerisindeki özel kimyasallar yardımı ile beyazlatma esnasında diş yüzeyinde onarım sağlanır böylece minimum ya da hiç sevideyede hassasiyet ile maksimum seviyede beyazlık sağlanmış olur.

Genellikle Ev tipi ve ofis tipi şeklinde iki tip beyazlatma yöntemi mevcuttur. Ev ve ofis tipi beyazlatma teknikleri bazı vakalarda birlikte kullanılır. Ofis tipi beyazlatma yapıldıktan sonra ev tipi beyazlatma ile desteklenmesi sonucu daha etkin bir beyazlatma sağlanmaktadır.

Ev tipi beyazlatma sistemi nasıl uygulanır?

Ofis tipi beyazlatmaya başlanmadan önce ağız içerisinden basit bir ölçü alınarak kişiye özel beyazlatma plağı üretilir. Hazırlanan bu plağın içerisinde üretici firmanın talitmlarına uygun olarak %10 ya da %15’lik karbamid peroksit uygulanır. Kullanılan beyazlatma ajanının özelliklerine göre günde iki saat ile 6 saat arasında plak ağıza yerleştirilir. Ortalama süreç 10-15 gün içerisinde tamamlanır.

Ofis tipi beyazlatma sistemi nasıl uygulanır?

Ofis tipi beyazlatma sistemi ev tipi beyazlatma sistemine göre çok daha kısa sürede beyazlatmanın sonuca ulaşmasını sağlar. Ortalama 1 saatlik süreç sonunda beyazlatma işlemi tamamlanmış olur. Bu teknik için ağız içerisinde UV ışık ya da lazer ışığı ile aktive edilerek hızlı şekilde beyazlatma sağlanır.

Diş beyazlatmanın yan etkileri nedir?

Genellikle uygulama esnasında veya sonrasında bazı dişlerde şimşek çakar tarzda anlık hassasiyetler gözlenebilir. Bu hassasiyetler tamamen geçici ve kısa sürelidir. Genellikle 24 saat içerisinde hassasiyet ortadan kalkar.

Diş beyazlatma ne kadar kalıcıdır?

Beyazlatma sonra geri dönüş gözlemlenebilir. Bu dönüş kişinin renklendirici içecek/gıda (çay, kahve, vs…) tüketimine bağlı olarak değişir. Genellikle 18ay içerisinde geri dönüş gözlemlenebilir. Tavsiye ettiğimiz birinci senenin sonunda 2.bir beyazlatma işlemi ile desteklenmesi ile beyazlatmanın daha kalıcı olması sağlanır.

Diş beyazlatma işlemi sırasında dikkat edilecekler nedir?

Beyazlatma sürecinde Çay, kahve, sigara, şarap, kola, vişne suyu, ağır salçalı yemeklerden uzak durmak gerekir.

Diş beyazlatma fiyatları ne kadardır?

Diş beyazlatmada kullanılan ajanlar kalitesine göre fiyatlandırılır. Sektör içerisinde kendini kanıtlamış firmaların beyazlatma ajan maliyetleri yüksektir. Bu firmalar ürünlerini daha ucuzlatan ve diş yüzeylerine zarar verecek kimyasalları formüllerinin içerisine sokmamaktadırlar, kaliteli beyazlatma ajanları daha az hassasiyet oluşturmakta ve daha efektif bir beyazlatma sağlamaktadırlar. Bu sebeple “Bin tl” gibi rakamların çok altında uygulanmaya çalışılan beyazlatma işlemlerine alınacak sonuç ve yaşanabilecek sorunlar açısından şüphe ile yaklaşmakta her zaman fayda vardır.


Sağlıklı Dişlere Kavuşmak İçin Hemen Bize Ulaşın!

RANDEVU ALIN!

Logo

1978 senesinden beri diş hekimliği alanında sürekli ve güvenilir tedavi hizmeti veriyoruz. En başından beri hastalarımızla bir aile olduk, güler yüzlü, kaliteli tedavi hizmeti sunmayı biz kendimize ilke edindik.

Son Yazılan Yazılar

Copyright © 2019 - Tüm hakları saklıdır.

Call Now ButtonHemen Bilgi Al