Zigoma İmplant » Klinik Yazıcıoğlu


Klinik Yazıcıoğlu

Zigoma İmplant


Zigoma implantı nedir?

Üst çenede ileri düzey kemik kaybı bulunan ve/veya ileri düzey sinüs operasyonu gerektiren vakalarda elmacık kemiğine yerleştirilecek uzun zigoma implantları vasıtası ile okluzal vidalı sabit protezler yapılabilir. Bu teknik güncel bir teknik olmak ile birlikte kemik ogmentasyonu, sinüs operasyonu, kemik greft/toz uygulamalarını gerek kalmadan uygulanmasını sağlar.

Zigoma implantı nasıl uygulanır?

Zigoma implantı genel anestezi altında uygulanan ileri düzey bir operasyon şeklidir. İleri düzey cerrahi ve protetik(protez) hassasiyet ve bilgi gerektirir.

Zigoma implantından sonra ne tip bir protez uygulanır?

Zigoma implantı uygulandıktan sonra hibrit diye tabir edilen implantlara vidalar ile bağlanan protez çeşitlerinden bir tanesi uygulanır. Zirkon, akrilik ya da metal olarak üretilebilir bu protezler.

Zigoma implant uygulaması ne kadar sürer?

Operasyondan sonra 3 ila 4 aylık bir bekleme süresi gerekmektedir. Bu bekleme süreci sonrası protez uygulanabilir. Operasyon sırasında yerleştirilen implantlar protez ve cerrah tarafından protez yüklenmesine onay verilirse 24 saat içerisinde implantların üzerine sabit protez yerleştirilebilir.


Sağlıklı Dişlere Kavuşmak İçin Hemen Bize Ulaşın!

RANDEVU ALIN!

Logo

1978 senesinden beri diş hekimliği alanında sürekli ve güvenilir tedavi hizmeti veriyoruz. En başından beri hastalarımızla bir aile olduk, güler yüzlü, kaliteli tedavi hizmeti sunmayı biz kendimize ilke edindik.

Son Yazılan Yazılar

Copyright © 2019 - Tüm hakları saklıdır.

Call Now ButtonHemen Bilgi Al