Sinüs Operasyonları » Klinik Yazıcıoğlu


Klinik Yazıcıoğlu

Sinüs Operasyonları


Sinüs oprasyonu özellikle üst arka bölge dişleri çekilmiş ve uzun dönem o bölgeye implant uygulaması yaptırmamış kişilerde gözlenen bir durum ve sonrasında gerekli olan bir tedavi şeklidir. Sinüs sarkması sonucu uygulanan sinüs operasyonu kemik hacmini artırmak için uygulanan bir tedavi şeklidir. Üst büyük azı ve küçük azı dişlerimiz belli sebeplerden dolayı çekimi gerekir ve uzun bir süreç sonunda sinüs tabanı, kemik tabanına doğru hareket eder. Kemik mesafesinin implant yerleştirilmesi açısından yetersiz olduğu vakalarda sinüs bölgesine müdahale gerekmektedir. Kapalı teknik ya da açık teknik ile müdahale edilebilir.

Kapalı teknik uygulaması sınırlı ve kolay bir uygulama şeklidir. açık sinüs operasyonu ise daha geniş uygulama alanı mevcuttur fakat teknik hassasiyeti daha fazla bir tedavi şeklidir. Sinüs operasyonları esnasında piezo cerrahi cihazı (titreşimli testere kesisi) kullanılması operasyonu başarısını arttırmakta ve komplikasyon oluşma riskini azaltmaktadır. Sinüs bölgesinde temel sorun kemik kaybı olduğu için sinüs operasyonunda temel amaç biomateryallerin (kemik tozu)(graft) sinüs içerisinde uygulanması şeklidir. sinüs operasyonu uygulandıktan sonra altı aylık bir bekleme süreci mevcuttur. Bu süreç içerisinde sinüs içerisine yerleştirilen kemik tozları sertleşmekte ve sinüs sarkması sonucu oluşan kemik kaybı giderilmektedir.


Sağlıklı Dişlere Kavuşmak İçin Hemen Bize Ulaşın!

RANDEVU ALIN!

Logo

1978 senesinden beri diş hekimliği alanında sürekli ve güvenilir tedavi hizmeti veriyoruz. En başından beri hastalarımızla bir aile olduk, güler yüzlü, kaliteli tedavi hizmeti sunmayı biz kendimize ilke edindik.

Son Yazılan Yazılar

Copyright © 2019 - Tüm hakları saklıdır.

Call Now ButtonHemen Bilgi Al